НОВИНИ КНУБА

Шевченківські дні в музеї Шевченка

10 березня для студентів Київського Національного університету будівництва і архітектури в рамках заходів приурочених 209 річниці з дня народження Тараса Шевченка була організована та проведена екскурсія до Національного музею Тараса Шевченка.

На екскурсії  учасники заходу мали змогу познайомитись з колекцією музею, яка складається з унікальних цінностей: матеріалів і творчих доробок про життєвий шлях поета й митця, оригіналів малярських робіт Шевченка, документів про його життя та творчість, рукописних списків його поезій, рідкісних фотографій поета та його друзів, першодруків творів Шевченка з його автографами, майже всіх видань творів поета й літератури про нього, починаючи з прижиттєвих і закінчуючи сучасними вітчизняними й зарубіжними виданнями.

В експозиційних залах музею відвідувачі переглянули оригінальні картини, які принесли Шевченку славу, збережені особисті речі митця, експонати, які свідчать про світове значення творчості Шевченка, а також переклади його творів різними мовами світу.

Національний музей Тараса Шевченка був створений 24 квітня 1949 року на матеріалах фондів колишньої Галереї картин Тараса Шевченка в Харкові та Центрального державного музею Тараса Шевченка в Києві. Колекція музею формувалась упродовж 150 років і на сьогодні налічує понад 85 тисяч експонатів, з яких до основного фонду належать 34 тисячі експонатів. Найцінніша її частина представлена в постійній експозиції музею. Це незабутнє місце, де можна дізнатися більше про життя та творчість одного з найвизначніших поетів та художників України.

Подяка Ректору Петру Кулікову за підтримку та  можливість проводити пізнавальні та цікаві екскурсії для наших студентів, заступникам деканів з виховної роботи за допомогу в організації,  команді Національного музею Тараса Шевченка за теплий і гостинний прийом, а особливо Вірі Літовчук, яка провела для нашої команди незабутню, цікаву та захоплюючу екскурсію.

Пропонуємо Віртуальний тур Національним музеєм Тараса Шевченка: https://museum-portal.com/ua/muzeyi/13_nacionalniy-muzey-tarasa-shevchenka

Оксана Бєлозьорова

Завідуюча відділу