Магістерська програма “Урбаністика та просторове планування”

МАГІСТЕРСЬКА ПРОГРАМА “УРБАНІСТИКА ТА ПРОСТОРОВЕ ПЛАНУВАННЯ”

Галузь знань

Архітектура та будівництво

Спеціальність

192 «Будівництво та цивільна інженерія»

Освітня програма

Урбаністика та просторове планування

Освітній ступінь

Магістр

Вступні випробування

 • ЄВІ
 • Фаховий іспит в університеті

Вартість навчання

 • Денна: 9 000 грн.
 • Дистанційна: 7 500 грн.
 • Заочна: 7 000 грн.
* Вартість вказана за семестр навчання за контрактом в 2023/2024 навчального року
 •  

При вступі на місця державного замовлення абітурієнт надає мотиваційний лист та результати національного мультипредметного тесту 2022-2023 р.р. або сертифікат ЗНО 2020-2021 р.р.

При вступі на навчання за контрактом абітурієнт надає лише мотиваційний лист

Короткий опис програми

Магістерська програма надає освіту, що поєднає спеціалізацію в технічних та в гуманітарних науках. Вона є відповіддю сучасним викликам міського розвитку та гарною можливістю для тих, хто наразі працює з містом у різних площинах і потребує ґрунтовних знань.
Програма відкрита для всіх. для тих, хто закінчив бакалаврат із гуманітарною спеціальністю буде можливість заповнити прогалини в технічних знаннях. і навпаки. Ключова риса програми — міждисциплінарність, базована на критичному мисленні та прагненні сформувати фахівця, здатного здобувати знання самостійно, бути в тренді та вміти шукати потрібні знання/фахівців.

Переваги програми

Ключова інноваційність та новизна програми засновується в закладених принципах й цінностях стійкого урбанізму та інтегрованого планування сучасних міст, регіонів і громад. Над програмою працюють висококваліфіковані фахівці та фахівчині. До містобудівного та інженерного напряму підготовки, який вже багато років розвиває факультет, доданий цілий комплекс соціально-гуманітарних дисциплін, без яких сучасні планувальники/ці обійтися просто не можуть. Це, наприклад, курс «Соціологія міста» чи «Демографічні й міграційні процеси», котрі дають уявлення про спільноти, громади та людей, що живуть в глобалізованих містах і містечках. А й розуміння усього спектру зв’язків мешканців і територій, історії планувальних структур і контекстів, виникнення й становлення містопланування як дисципліни та багато чого іншого. Майбутні планувальники/ці ознайомляться із засадами й принципами формального та неформального планування, способами залучення громад і мешканців до створення просторів. Вони отримають розуміння того, як працює і як влаштоване місто (і зараз, і в історичній ретроспективі, і навіть як це може бути в майбутньому), як воно включене в систему регіональних зв’язків, а також – як відбувається урядування в місті, і паралельно – навчаться основам стратегування та базовим принципам вироблення/розробки політик. Не залишаться поза увагою й виклики для планування, що несуть із собою зміни довкілля. Опанування теоретичного матеріалу відбуватиметься із прив’язкою до практичних навичок – курсові завдання, лекції, семінари та проєкти будуть взаємопов’язані. Передбачено студійний і командний метод роботи.

Можливість навчання та стажування за кордоном

Підписані та діють договори з Бранденбурзьким технічним університетом,  Словацьким технологічни університетом в Братиславі, та іншими відомими університетами Європи.

Студенти беруть участь у міжнародних наукових проєктах, навчаннях та стажуваннях.

Основні дисципліни фахової підготовки

ВІМ-технології у проектуванні будівель і споруд; інтегровані системи для розрахунку і проектування конструкцій будівель і споруд; нові технології, матеріали та конструкції у будівництві; будівельне матеріалознавство; комп’ютерні технології у будівництві; проектно-кошторисна справа; інженерна графіка та основи автоматизованого проектування; інженерна геодезія; інженерна геологія і механіка ґрунтів; метрологія і стандартизація в будівництві; архітектура будівель і споруд; будівельні конструкції (металеві, залізобетонні, дерев’яні, кам’яні, сталезалізобетонні); технологія та організація будівельного виробництва; електротехніка в будівництві; проектування автодоріг; проектування аеродромів; планування міст і транспорт; садово-паркове та ландшафтне будівництво; благоустрій міст; технічна механіка рідин та газів; водопостачання та водовідведення; теплопостачання та вентиляція; економіка будівництва; технічна експлуатація будівель і споруд, випробування в будівництві; екологія в будівництві.

Крім обов′язкових дисциплін програмою передбачено 5 вибіркових блоків обсягом 60 кредитів: промислове та цивільне будівництво; міське будівництво та господарство; автомобільні дороги, вулиці та дороги населених пунктів; технології будівельних конструкцій, виробів і матеріалів; водопостачання і водовідведення.

Хто може подаватись на програму?

Програма розрахована на підготовку членів інтегрованої планувальної команди. Адже сучасне містопланування — це складний багатогранний процес, до якого долучаються фахівці із різним бекграундом: інженери, фахівці з мобільності, соціологи, історики, демографи, географи, філософи, культурологи, економісти, правники.

Які перспективи працевлаштування відкриваються перед випускниками?

Робота в муніципальних та державних структурах, приватна практика, викладання, дослідження.

Установи-партнери

 • Бранденбурзький технічний університет
 • ЗВО України, що здійснюють підготовку фахівців спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія»; Білостоцька Політехніка (Білосток, Польща); Technische Hochschule Lübeck – University of Applied Sciences (Любек, Німеччина).

Додаткова інформація

 • Посилання на сторінку приймальної комісії університету:

  https://vstup.knuba.edu.ua/ukr/

  Адреса:
  м.Київ, проспект Повітрофлотський, 31

  pk@knuba.edu.ua Приймальна комісія

  knuba@knuba.edu.ua Канцелярія університету

  Довідкова телефонів університету: (044) 241-55-80

  Приймальна комісія КНУБА:

   +38(044)245-46-90,

  viber, telegram: +380973321068

Контактна інформація

 • ДРЕСА ПРИЙМАЛЬНОЇ КОМІСІЇ
  vstup.knuba.edu.ua

  E-mail: pk@knuba.edu.ua

  03037, м. Київ, Повітрофлотський проспект, 31, кімн.122,

  моб.: +38 097 332 10 68 (telegram, viber)

  тел.: +38(044) 245 46 90;

  Телеграм канал Вступ КНУБА 2023 https://t.me/vstup_knuba

  З питань навчання на умовах контракту: кім. 217, 225, тел. +38(044) 241-55-20

  Admission to study for international students

  Phone : +38(044) 241-55-22, +38(044) 245-48-58, Phone/fax: +38(044) 2484901

  E-mail: knubavmz@ukr.net

Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram