НОВИНИ ГІСУТ

Виробнича екскурсія студентів та викладачів кафедри ГІФ дофілії ДУ «Держгідрографія» «Укрморкартографія»

3 листопада 2023 року кафедрою геоінформатики і фотограмметрії факультету ГІСУТ КНУБА разом з філією ДУ «Держгідрографія» «Укрморкартографії» було організовано виробничу екскурсію для студентів 2, 3, 4 та 5 курсів факультету ГІСУТ спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» до філії державної установи, яка забезпечує розроблення, видання та підтримку державних спеціальних карт: електронних і паперових морських навігаційних карт, карт внутрішніх водних шляхів у відповідності до міжнародних та національних стандартів, розробку та випуск офіційного двомовного видання Повідомлення мореплавцям в електронному та традиційному паперовому вигляді, а також створення і підтримку баз даних картографічної, топографічної та гідрографічної інформації, видання спеціальних публікацій.

Начальник філії «Укрморкартографії» Олег Марченко провів студентам та викладачам кафедри ГІФ цікаву та змістовну екскурсію установою, оповідаючи про етапи та технологічні особливості створення електронних і паперових морських навігаційних карт, та зазначив про необхідність набуття практичних навичок та знань для молодих спеціалістів, які забажають працювати ГІС-спеціалістами. Студенти отримали усі відповіді на їх технічні та організаційні питання щодо роботи у філії.

Доцент кафедри ГІФ, кандидат техн. наук, Лазоренко Надія Юріївна та аспірант кафедри ГІФ, Кінь Данило Олексійович подякували фахівцям «Укрморкартографії» та Олегу Григоровичу за можливість подивитись у шпаринку цілого світу навігаційної річкової та морської картографії з використанням сучасних геоінформаційних технологій.

Довідково:

Філія державної установи «Держгідрографія» «Укрморкартографія» Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України — це сучасний науково-виробничий комплекс, єдине в Україні спеціалізоване уповноважене підприємство з виготовлення і видання офіційних державних спеціальних карт: паперових і електронних морських навігаційних карт, карт внутрішніх водних шляхів та посібників для плавання. Користувачами продукції видання ДУ «Держгідрографія» є торговельні і рибальські судна, організації з пошуку природних ресурсів, проектно-дослідницькі організації при прокладанні інженерних мереж по морському дну, організації з пошуку, видобутку і переробки «живих» і «неживих» ресурсів моря, Військово-Морські сили і морські частини Прикордонних військ України, митні та морські рятувальні служби, порти, муніципалітети приморських міст, державні та приватні рекреаційні й туристичні служби та інші організації. Сьогодні їх продукцію визнають у багатьох країнах світу, вона користується безумовним попитом та довірою (джерело: https://charts.gov.ua/ua_about.html).

Новину підготував аспірант кафедри ГІФ, Данило Кінь