НОВИНИ КНУБА

Засідання Спілки ректорів закладів вищої освіти України

13 липня 2023 р. відбулося засідання ГО «Спілка ректорів закладів вищої освіти України». У заході взяли участь керівництво МОН, Офісу Президента України, органів виконавчої влади та голови студентського самоврядування. Від закладів вищої освіти до засідання долучилися в режимі офлайн – 27 керівників вищих навчальних закладів. 85 ректорів взяли участь в онлайн режимі.

Засідання розпочав Куліков Петро, голова Спілки ректорів закладів вищої освіти України. Керівниками провідних вищих навчальних закладів разом із представниками Міністерства освіти і науки, державних установ та студентства були розглянуті поточні проблемні питання освітянської галузі.

Заступник Міністра освіти і науки Вінницький Михайло доповів про підсумки складання національного мультипредметного тесту (НМТ), проведення єдиного вступного іспиту (ЄВІ) та єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ), а також про питання формування державного замовлення на 2023 р. Було також обговорено питання щодо застосування нової системи фінансування ЗВО.

Ректором НУБІП Ніколаєнком Станіславом разом із представниками органів студентського самоврядування було підняте питання порядку денного щодо співпраці з органами студентського самоврядування. Зокрема, було відзначено роль, яку відіграє студентське самоврядування в ефективному функціонуванні ЗВО, а також заслухано ініціативу щодо створення спілки студентського самоврядування України.

Голова Національного агентства із забезпечення якості освіти Бутенко Андрій акцентував на необхідності формування україномовної компетентності у викладачів і студентів, а також на необхідності опановування іноземними мовами.

На засіданні також були розглянуті інші поточні питання, пов’язані із розвитком вищої освіти в Україні.

Ідемо вперед! За нами Перемога!

Інформаційний центр