НОВИНИ АРХ,  НОВИНИ КАФЕДРИ ІТА,  НОВИНИ ФАКУЛЬТЕТІВ

КНУБА НА МІЖНАРОДНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ «UREHERIT»

Київський національний університет будівництва і архітектури в рамках міжнародної конференції «UREHERIT» представляв завідувач кафедри Інформаційних технологій в архітектури, Архітектурного факультету Київського національного університету, доктор архітектури, професор Товбич Валерій Васильович запрошений як експерт з охорони культурної спадщини в президію конференції.

ККНУБА НА МІЖНАРОДНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ «UREHERIT»

13.10.2023 року у Львові в Bank Hotel Lviv відбулася перша публічна подія міжнародного проєкту U-Re-Herit – конференція «UREHERIT: архітектори за спадщину в Україні: відтворення ідентичності та пам’яті».

Завідувач кафедри Інформаційних технологій в архітектури, Архітектурного факультету Київського національного університету, доктор архітектури, професор Товбич Валерій Васильович виступив з доповіддю Discussson ON HERITAGE AS A TOPIC IN PROFESSIONAL EDUCATSON AND DEMAND OF SPECIFIC KNOWLEDGE OF UKRANIAN PROFESSIONALS EXPERTS

ТЕЗИ ДИСКУСІЇ ВІД СПІКЕРА

У зв’язку з реформою децентралізації з метою оптимізації в малих громадах ще кілька років тому почали вивільнятися об’єкти соціальної інфраструктури (освіти, культури, охорони здоров’я тощо), валова частка з яких – об’єкти культурної спадщини.

У зв’язку із пов’язаними із війною міграційними процесами та потребою поповнення бюджетів різних рівнів, органами державної влади та місцевого самоврядування запущено процеси оптимізації з метою ефективного та оперативного використання нерухомого майна та залучення фінансових ресурсів, один з яких — масове оголошення аукціонів на оренду та приватизацію історичних споруд.

Відтак, сьогодні стоїмо на порозі формування ринку культурної спадщини України.

Мусимо усвідомити та прийняти, що внаслідок структурних змін та запитів нової епохи, валова частка цих об’єктів більше ніколи не зможе виконувати своєї первісної функції.

Відтак, пам’яткоохоронці, культурний менеджмент та бізнес мають співпрацювати, аби максимальна кількість цих історичних споруд мала нову ефективну та інвестиційно привабливу функцію.

Адже сьогодні приватні інвестиції — чи не єдиний шлях порятунку для більшості історичних споруд, в малих громадах зокрема, яких сьогодні в Україні десятки та сотні тисяч, і які без ефективного управління ризикують вмерти для наступних поколінь безповоротно.

Саме за таким принципом — з новою функцією на засадах економічної ефективності працюємо в напрямку відродження та збереження для майбутніх поколінь культурної  спадщини України.

Докладніше

Матеріал підготовлено:
Кандидат архітектури, доцент кафедри Інформаційних Технологій в Архітектурі, КНУБА – Левченко О.В.

***

Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram