Історія кафедри нарисної геометрії та інженерної графіки

Кафедра розташована

на 4 поверсі головного корпусу в аудиторії 410

тел.(044) 241-55-47

Ласкаво просимо!

Завідувач кафедри:

Ботвіновська Світлана Іванівна

Доктор технічних наук, професор

Про нашу кафедру

Кaфедра створена у 1945 році. Її  завідувачем протягом 20 років був засновник української школи в галузі прикладної геометрії та інженерної графіки, заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор Степан Митрофанович Колотов (1890-1965).
З 1965 року до 2003 року завідувачем кафедри був учень С.М.Колотова – заслужений діяч науки України, д-р технічних наук, професор В.Є.Михайленко, який прийняв естафету від учителя й очолив одну з найавторитетніших в Україні і в СНД кафедр, де виникла в сучасному вигляді добре відома фахівцям наукова школа переважно архітектурно-будівельного напрямку.

У 1986 році в Москві С.М.Ковальов захистив докторську дисертацію, присвячену формуванню дискретних моделей поверхонь просторових архітектурних конструкцій (пневматичних, вантових тощо). В цій роботі були закладені теоретичні основи статико-геометричного підходу до формування дискретних каркасів геометричних образів, який активно розвивається С.М.Ковальовим та його учнями на сучасному етапі. Професор С.М.Ковальов підготував одного доктора та 24 кандидати технічних наук, серед яких на кафедрі працювали к.т.н., доценти Л.Ф.Мелешкіна та І.Ф.Сафронєєв і на сьогодення працюють к.т.н., доцент Олександр В.Мостовенко та к.т.н. А.В.Золотова. У складі кафедри були учасники бойових дій Великої Вітчизняної війни проф. Євстифеєв Михайло Федорович, доцент Волков Валентин Євгенович, Горленко Борис Сергійович. Декан архітектурного факультету сьогодні д.т.н., професор О.В.Кащенко, також багато років працював на кафедрі. Помітний слід в історії кафедри та архітектурного факультету залишили також доценти Харченко А. І., Мелешкіна Л.Ф., Каченюк О.М., Потішко О.В., Швиденко Ю.З., Панасюк А.І, Іванова Л.С., Корнієнко Л.В., старший викладач Хмара В.В., асистент Скрипко А.І. Всього на кафедрі за весь час підготовлено більше двохсот кандидатських та 12 докторських дисертацій. У дисертаціях, крім тонкостінних оболонок, розглядалися питання геометричного моделювання та оптимізації висячих (вантових) покриттів, складчастих покриттів, пневматичних конструкцій, покриттів, що трансформуються тощо. Д-р технічних наук, професор К.О.Сазонов захистив докторську дисертацію, присвячену діалоговому графічному просторовому проектуванню. Зокрема була запропонована системи InteAr та Woody для комп’ютерного моделювання архітектурних об’єктів, меблів та дизайну приміщень. Довгий час він очолював лабораторію комп’ютерної графіки на архітектурному факультеті, а в 2003 році став засновником кафедри «Дизайну інтер’єру і меблів» в КНУТД. Професор М.Ф.Євстифеєв підготував 16 кандидатів наук, професор Сазонов К.О. – 12 кандидатів наук, професор Седлецька Н.І. – 9 (серед них доцент Іванова Л.С.), професор Анпілогова В.О. – 12 (серед них доцент кафедри Ботвіновська С.І.). І сьогодні, на кафедрі йде активна підготовка кадрів через аспірантуру (очну та заочну) та докторантуру.

ПРО КАФЕДРУ

ВИКЛАДАЧІ

НАВЧАННЯ

НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ

НОВИНИ

АБІТУРІЄНТАМ

АСПІРАНТУРА

НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ СТУДЕНТІВ

Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram