НОВИНИ АРХ,  НОВИНИ КАФЕДРИ ДИЗАЙНУ

КАФЕДРА ДИЗАЙНУ КНУБА – УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНІЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ “СУЧАСНІ НАУКОВІ РОЗРОБКИ В ГАЛУЗІ ПЕДАГОГІКИ ТА ПСИХОЛОГІЇ” (М. ЧЕНСТОХОВА, РЕСПУБЛІКА ПОЛЬЩА)

Науково-педагогічні працівники КНУБА – кандидат технічних наук, доцент кафедри дизайну Пилипчук О.Д., кандидат технічних наук, доцент кафедри дизайну Полубок А.П. та викладач кафедри дизайну Адамович Д.Р. взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні наукові розробки в галузі педагогіки та психології», що проходила 3-4 листопада 2022 року в Polonia University in Częstochowa (the Republic of Poland) за підтримки Центру українсько-європейського наукового співробітництва.

Вони отримали сертифікати із зазначенням обсягу підвищення кваліфікації (15 годин – 0,5 кредиту ECTS) та збірник тез міжнародної науково-практичної конференції з надрукованою роботою “DETERMINING THE AESTHETIC IMPACT OF THE GENERAL COLOR SOLUTION IN INTERIOR DESIGN FROM THE POINT OF VIEW OF PSYCHOLOGY” / “ВИЗНАЧЕННЯ ЕСТЕТИЧНОГО ВПЛИВУ ЗАГАЛЬНОГО КОЛІРНОГО РІШЕННЯ У ДИЗАЙНІ ІНТЕР’ЄРНОГО ПРОСТОРУ З ПОЗИЦІЇ ПСИХОЛОГІЇ”.

Авторами була розглянута роль естетичного впливу загального колірного рішення у дизайні інтер’єрного простору з позиції психології. Естетичний вплив – оцінка дійсності, з огляду на прекрасне, що пов’язано з потребою людини бачити навколишнє середовище прекрасним і досконалим. Воно здатне бути джерелом краси, захоплення, натхнення, збудження та може підкорятися «законам краси» в дизайні і мистецтві. Для цього використовують асоціативні можливості кольорів в дизайні інтер’єру, особливості його емоційного, естетичного, а також символічного впливу з позиції психології. Естетичні можливості колористики, що складаються з різноманітних ефектів впливу кольору і можливості керувати ними – є основою для художника-дизайнера в рішенні поставленого творчого завдання, досягненні потрібного емоційного сприйняття (естетичного хвилювання, відчуття прекрасного, естетичних цінностей). Для художника, декоратора, дизайнера у своїй роботі необхідно враховувати уподобання реципієнта, вміло користуватися основними законами композиції просторового середовища, та створення художній форми, сформувати функціональні й інформативні якості простору, створити в ньому певний художньо-асоціативний образ і потрібний емоційний настрій.

Ознайомитися з науковою діяльністю науково-педагогічних працівників кафедри дизайну КНУБА