Новини кафедри теплогазопостачання і вентиляції

Зустріч з стейхолдерами сфери будівництва 

15 листопада 2023 р. відбулася зустріч із представниками лідера виробництва вентиляційного обладнання в Україні компаніїПРАТ «Вентиляційні системи».

Фахівці відділу підбору та адаптації персоналу Ткаченко Анна та Коломієць Вікторія розповіли присутнім про програми практик для студентів освітньої програми «Теплогазопостачання і вентиляція». Також було детально ознайомлено студентів із переліком посад, які можуть обіймати випускники ОПП, охарактеризували вимоги до претендентів, розмір матеріальної винагороди, ознайомили з системою бонусів, розповіли про організаційні деталі. За період проходження стажування студенти можуть удосконалити як свої особисті навички, так і фахові. Також важливим є те, що під час війни компанія продовжує працювати і організовує роботу молодих фахівців.

Зустріч з студентами “HERZ Armaturen GmbH

20 листопада 2023 здобувачі ОПП «Теплогазопостачання і вентиляція» спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія» студенти 3 та 4 курсів навчання та викладачі КНУБА к.т.н. доцент Любарець О.П., Рибачов С.Г. та асистент Шишина М.О. зустрілися з представниками іноземної компанії HERZ Armaturen GmbH – одного з найпотужніших європейських виробників арматури для систем опалення, водопостачання та холодопостачання. 

Інженер технічного відділу, лектор Академії HERZ Сокиркін Олександр в рамках співпраці з кафедрою провів лекцію «Комплексні рішення з енергоефективності від HERZ». Студенти мали можливість поглиби знання, які вони отримали в процесі вивчення таких дисциплін, як «Опалення», «Кондиціонування повітря» та «Основи енергоефективності та енергозбереження ТГПіВ». Проведення подібних заходів дає змогу оновлювати та формувати сучасні змістовні компоненти освітніх програм, готувати майбутній потенціал інжинірингових кадрів країни в контексті збереження та раціонального використання ресурсів планети.

Результати проведеної зустрічі будуть враховані у процесі покращення та удосконалення діючої ОПП «Теплогазопостачання і вентиляція» на 2023-2024 н.р.

 

День відкритих дверей КНУБА: зустріч представників кафедри теплогазопостачання і вентиляції з абітрієнтами

4 листопада 2023 року у КНУБА відбулася особлива подія – День відкритих дверей. Саме у такі дні абітурієнти можуть завітати до ЗВО і на власні очі побачити переваги навчання у КНУБА, визначитися зі спеціальністю та освітньою програмою навчання.

 

Кафедру теплогазопостачання і вентиляції факультету інженерних систем та екології представляли доцент Анна МОСКВІТІНА та асистент Марія ШИШИНА, які за допомогою студентів третього курсу навчання групи ТВ 21-2 Костянтина ПИНДИКА та Іллі СЛІСАРЕНКО демонстрували деякі елементи матеріально-технічного забезпечення (переносні стенди вузла обліку газу і місцевої системи витяжної механічної вентиляції, нове методичне забезпечення та сучасні каталоги обладнання), розповідали про переваги навчання за освітньою програмою «Теплогазопостачання і вентиляція», можливість участі у програмі Подвійних дипломів, академічній мобільності студентів та надавали відповіді на найбільш поширені запитання абітурієнтів.

 

Абітурієнти цікавилися:

– Інфраструктурою університету;

– Навчально-методичним забезпеченням;

– Лабораторними стендами та приладовою базою;

– Умовами вступу на спеціальність 192 «Будівництво та цивільна інженерія», Освітня програма «Теплогазопостачання і вентиляція»;

– Життям та дозвіллям студентів.

 

Бажаємо всім учасникам мирного неба, натхнення та успіхів!

 

До зустрічі на наступному Дні відкритих дверей КНУБА!

 

Слава Україні!

 

Асистент кафедри теплогазопостачання і вентиляції Дар’я ВАКУЛЕНКО.

 

Побачила світ відеоекскурсія лабораторією тепломасообміну в “зелених конструкціях”

 03 жовтня 2023 р. побачила світ відеоекскурсія лабораторією тепломасообміну в «зелених конструкціях» кафедри теплогазопостачання і вентиляції ФІСЕ на Youtube-каналі «Наукові зустрічі» https://www.youtube.com/@scientificmeetings за участю професора кафедри, д.т.н., проф. Віктора Мілейковського в рамках міжкафедрального прикладного дослідження з держбюджетним фінансуванням «Створення перспективних технологій формування безпечного середовища будівель поєднанням “зелених конструкцій”, фітодизайну та інженерних систем» 0122u001197. На екскурсії було наживо показано унікальний експеримент щодо поглинання вуглекислого газу та інших шкідливих домішок у повітрі хлорофітумом у газообмінній камері, розробленій у КНУБА. На екскурсії Ви побачите, як рослини впливають на внутрішнє повітряне середовище та як це можна лабораторно дослідити. Відвідати відеоекскурсію Ви зможете за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=TlKidXfbEGo, а задати питання за електронною адресою mileikovskyi@gmail.com, mileikovskyi.vo@knuba.edu.ua або в коментарях до відео.

 

Віктор МІЛЕЙКОВСЬКИЙ

Зелені конструкції. Історія створення. Позитивні ефекти

19 жовтня 2023 р. професор кафедри теплогазопостачання і вентиляції Віктор Мілейковський відвідав наукову лекцію «Зелені конструкції. Історія створення. Позитивні ефекти», організовану Youtube-каналом «Наукові зустрічі» https://www.youtube.com/@scientificmeetings. Доповідачка – докторка технічних наук, професорка, завідувачка кафедри технологій захисту навколишнього середовища та охорони праці, відома експертка в галузі «Зелених конструкцій» Тетяна Ткаченко. Лекція відбулася в рамках міжкафедрального прикладного дослідження з держбюджетним фінансуванням «Створення перспективних технологій формування безпечного середовища будівель поєднанням “зелених конструкцій”, фітодизайну та інженерних систем» 0122u001197, науковою керівницею якого є Тетяна Ткаченко, а відповідальним виконавцем – Віктор Мілейковський. Лекція пройшла дуже цікаво, піднімалися питання історії розвитку технології «Зелених конструкцій» та підвищення ефективності й комфорту будівель завдяки їхньому впровадженню. Після лекції відбулося цікаве обговорення, у якому активну участь взяв і Віктор Мілейковський, який уже біля 10 років плідно співпрацює у даному напрямку досліджень. Переглянути лекцію Ви зможете за посиланням https://youtu.be/8reQIoAoMqY.

Автор фото – Олександр Гориленко.

Професор кафедри теплогазопостачання і вентиляції

Віктор МІЛЕЙКОВСЬКИЙ

Екскурсія у ПрАТ “ВЕНТС”

25 вересня у рамках курсу «Вступ до спеціальності», студенти групи БЦІ-23-8 спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія» ОПП «Теплогазопостачання і вентиляція» відвідали виробництво та лабораторію компанії ПрАТ ВЕНТС «Вентиляційні системи» у м.Боярка . Компанія ПрАТ “Вентс” входить до групи компаній Blauberg Group(Німеччина) і робить всю лінійку вентиляційного устаткування і комплектуючих. Групу супроводжували гарант ОПП Сергій Рибачов та куратор групи Олексій Дудніков. 

Асистент кафедри теплогазопостачання і вентиляції Олексій ДУДНІКОВ

 

VENTS FORUM 2023

12 жовтня року відбувся VENTS FORUM 2023, організований компанією «Вентиляційні системи»., який об’єднав під одним дахом багатьох учасників будівельного ринку України.

Учасники ділового заходу обговорили поточний стан, в якому зараз перебуває вітчизняна будівельна галузь та ознайомилися з новою продукцією VENTS, яка буде затребувана на українському та світовому ринках у найближчому майбутньому.

Головні теми обговорення:

✔ «Сучасна вентиляція як поєднання енергозбереження, та розумних технологій»,

✔ «Глобальне потепління наступило. Як будемо охолоджуватись?»,

✔ «Бомбосховища як нові вимоги поствоєнного часу».

Серед найцікавіших новинок були презентовані децентралізовані вентиляційні пристрої BREEZY, високотехнологічні припливно-витяжні установки у дизайнерському корпусі зі спіненого поліпропілену ENAVE-C, канальні вентилятори ВУСТ і СТРІМ, а також вентилятор ЕРВ-400-6Д з електричним і ручним приводами, який призначений для використання в захисних укриттях, що зараз вкрай актуально для нашої країни.

Родзинкою форуму стала зустріч із відомим українським топ менеджером та бізнес-аналітиком Петром Чернишовим, який поділився з аудиторією власними думками щодо багатьох проблем сьогодення в Україні в панельній дискусії на тему: «Будівельний ринок України: погляд у майбутнє».

Ми вдячні стейкхолдеру спеціальності 192 «Будівництво і цивільна інженерія» Київського національного університету будівництва і архітектури – компанії VENTS за організацію цікавого та такого необхідного заходу.

Від кафедри теплогазопостачання і вентиляції факультету інженерних систем і екології Київського національного університету будівництва і архітектури на захід були запрошені доцент Москвітіна А.С. та аспірант Корчмінський М.С.

Доцент кафедри Теплогазопостачання і вентиляції

Анна МОСКВІТІНА

Студенти ФІСЕ в Люблінській політехніці

 

Всім доброго дня! Ми студентки 4 курсу КНУБА, на даний момент ми знаходимось в Польші по програмі міжнародної академічної мобільності «Erasmus+».

 

Хочемо трохи розповісти як починалась наша подорож. Університет запропонував нам цей чудовий варіант, зʼїздити в іншу країну на пів року.

 

Навчання звичайно ж не українською, welcome to english club). Але хай вас це не лякає, ми теж вважали що це дуже складно для нас, дуже переживали, впевнена що стільки ромашкового чаю як ми, ви в своєму житті не пили. Однак тільки як ми сюди потрапили, зрозуміли що це не так складно як здавалось.

 

Перші два тижні в нас були курси польської мови. Там ми познайомились з купою наших нинішніх друзів, мешканцями багатьох країн світу. Вони й досі дуже нам допомагають в розвитку й практиці мови.

 

Викладачі й адміністрація теж дуже доступно все пояснює. Саме навчання в нас почалось недавно, ми ще тільки звикаємо до закордонної практики викладання. Але можемо вже сказати що дуже цікаво і корисно для нашого саморозвитку як інженерів.

 

Якщо ви вважаєте що ми тільки навчаємось, то ні, це не так. Ми досліджуємо місто, його заклади, історичні пам’ятки, занурюємось в місцевий побут. Сподіваємось що наша історія надихне вас на нові звершення та дії, можливо більш значимі ніж наші)

 

Студентки гр. ТВ-20-1 ФІСЕ

Анастасія ЗАКРЕВСЬКА

Яна САФРОНОВА

 

Міжнародна мобільність студентів ФІСЕ

Студентки ІV курсу факультету інженерних систем та екології, що навчаються за спеціальністю 192 «Будівництво та цивільна інженерія» ОПП «Теплогазопостачання і вентиляція», Анастасія ЗАКРЕВСЬКА і Яна САФРОНОВА в рамках семестрової міжнародної академічної мобільності за програмою «Erasmus+» розпочали навчання в Люблінській Політехніці (Lublin University of Technology, Польща).

Навчання відбувається на факультеті Інженерії навколишнього середовища (Faculty of Environmental Engineering). Студентки будуть вивчати наступні освітні компоненти: Indoor Air Quality, Air Pollution and Protection, Sustainable Domestic Water Heating Systems, Energy Efficiency Technologies in Waste and Wastewater Management, Energy-saving Buildings Environmental, Energetic, Architectural and Economical Aspects of Rising and Exploiting та інш. Дисципліни викладаються англійською мовою.

Координатор з академічної мобільності ФІСЕ Вікторія КОНОВАЛЮК

Зустріч у ПрАТ “ВЕНТС”

 

2 жовтня 2023 року студенти групи БЦІ-23-8-б, що навчаються на І курсі за спеціальністю 192 «Будівництво та цивільна інженерія» ОПП «Теплогазопостачання і вентиляція», разом з гарантом ОПП Сергієм РИБАЧОВИМ і куратором групи Вікторією КОНОВАЛЮК, відвідали завод по виготовленню вентиляційного обладнання компанії «Вентиляційні системи» (ПрАТ «ВЕНТС», м. Боярка).

 

Захід відбувся в рамках удосконалення ОПП «Теплогазопостачання і вентиляція» та співпраці зі стейкхолдерами.

 

Компанія «Вентиляційні системи» є базою практики для студентів спеціальності «Теплогазопостачання і вентиляція» де студенти мають можливість знайомитись із новітнім обладнанням систем вентиляції й охолодження повітря та отримувати практичні навички зі спеціальності.

 

Дякуємо Керівнику Департаменту з управління персоналом Володимиру НІКІТІНУ за змістовну і цікаву розповідь та фахівцю відділу оцінки та розвитку персоналу Вікторії КОЛОМІЄЦЬ за організацію зустрічі.

 

Доцент кафедри ТГПіВ Вікторія КОНОВАЛЮК

 

Навчання від KAN-therm

11 вересня 2023 року відбулося навчання по продукції та матеріалам інженерних систем фірми KAN. У навчанні взяла участь представниця кафедри теплогазопостачання і вентиляції асистентка Вакуленко Дар’я Ігорівна.

На навчанні було розглянуто особливості використання і монтажу продукції марки KAN-therm систем підлогового опалення (Slim & Slim+, InoxFlow), панельного опалення (Rall, Tacker, Profil, Net, TBS, Wall) та трубних систем (ultraLINE, Push, Push Press, PP, Steel, Inox, Steel Sprinkler, Inox Sprinkler, Groove). Також було презентовано програмне забезпечення KAN SET 7.3 та надано консультації по програмі.

Висловлюємо подяку лекторці KAN-therm Ользі Солосі за організацію та проведення навчання!

 

Асистентка кафедри теплогазопостачання і вентиляції КНУБА Дар’я ВАКУЛЕНКО.

Вітаємо переможців Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт!

4 жовтня 2023 року на засіданні кафедри теплогазопостачання і вентиляції №4 було урочисто вручено дипломи І ступеня студентам, що стали переможцями І туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2021-2022 роках та 2022-2023 роках зі спеціальностей «Будівництво та цивільна інженерія» та «Теплоенергетика».

Основними завданнями Конкурсу є:

§     виявлення та розвиток обдарованих студентів, сприяння реалізації їх здібностей;

§     стимулювання творчого самовдосконалення студентської молоді;

§     популяризація досягнень науки, техніки та інноваційних технологій;

§     залучення провідних вчених, наукових, науково-педагогічних працівників до активної роботи з обдарованою студентською молоддю;

·                 формування команд для участі в міжнародних олімпіадах, конкурсах, турнірах.

 

Щиро вітаємо переможців:

·       Дмитра Барилюка, тема роботи: «Способи підвищення енергетичної ефективності побутових газових котлів», керівник к.т.н., доц. каф. ТГПіВ Коновалюк Вікторія Анатоліївна.

·       Олега Коновалюка, тема роботи: «Проблемні питання балансу газу в системі газопостачання України», керівник к.т.н., ас. каф. ТГПіВ Франчук Юрій Йосипович.

·       Альбіну Мельник, тема роботи: «Зниження непродуктивних втрат енергоресурсів при роботі систем вентиляції та кондиціонування повітря», керівник к.т.н., доц. каф. ТГПіВ Москвітіна Анна Сергіївна.

·       Альону Проданчук, тема роботи: «Heritage buildings, керівник ас. каф. ТГПіВ Шишина Марія Олексіївна.

 

Бажаємо студентам наснаги досягати нових творчих і наукових перемог!

 

Асистентка кафедри теплогазопостачання і вентиляції КНУБА Дар’я ВАКУЛЕНКО.

Студенти та викладачі кафедри теплогазопостачання і вентиляції взяли участь у серії вебінарів від herz академії

У період з 19 по 21 вересня компанією HERZ Armaturen було організовано серію вебінарів на теми:

·       “Clever&Smart – система розумного керування опаленням та охолодженням”

·       “Системи панельно-променевого опалення. Теоретичні основи та монтаж”

· “Насосні групи, комплекти для підтримання зворотньої температури котла, група безпеки. Монтаж, налагодження та обслуговування. “

 

Викладачі кафедри теплогапостачання і вентиляції Любарець О. П., Коновалюк В. А., Сенчук М. П., Шишина М. О., Москвітіна А. С., Вакуленко Д. І. та студенти третього і четвертого курсів навчання за освітньо-професійною програмою «Теплогазопостачання і вентиляція» спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія» взяли активну участь у навчанні від Академії HERZ

 

Висловлюємо подяку лекторам Михайлу Мацуничу та Степану Вачку за приділений час та розгорнуті відповіді на запитання.

 

Асистентка кафедри теплогазопостачання і вентиляції КНУБА Дар’я ВАКУЛЕНКО.

Архітектурно-будівельний бізнес-форум

11 травня 2023 р. професор кафедри теплогазопостачання і вентиляції Віктор Мілейковський взяв участь у Першому Архітектурно-будівельному бізнес-форумі. Форум проведено в Конгресно-виставковому центрі «Парковий». Форум організовано медіагрупою «Дім та Інтер’єр» і «Конфедерацією будівельників України». В рамках Форуму проведено три блоки: Міжнародний, Внутрішній локальний бізнес та Великий бізнес. Кожен блок складався з виступів та дискусійних панелей – «Інвестиції. Інституції. Відбудова та інтеграція України до світового бізнес-контексту», «Архітектура. Будівництво. Стратегії розвитку», «Девелопмент. Ринок. Містобудівна політика». Виступили та взяли участь у дискусіях представники влади та провідні фахівці в галузі будівництва, зокрема провідні виробники будівельних конструкцій і матеріалів, вітчизняного й закордонного бізнесу. Як показало опитування, учасники та гості віддають перевагу іноземним інвестиціям. І це зрозуміло з урахуванням пошкодженої війною економіки. Відзначено позитивні тенденції до відновлення будівництва та підйому ринку нерухомості. Проте учасники звернули увагу на відсутність концепції розбудови багатьох міст. Дуже важливим результатом опиту стало практично одностайне визнання пріоритету модернізації всієї інфраструктури, а не швидкого відновлення того, що було. Це дозволить зробити Україну енергонезалежною та наукомісткою державою і примножити високий авторитет України, який досягнуто такою дорогою ціною. У цьому ж контексті слід відзначити визнання децентралізації, свободи бізнесу та відновлення міст для повернення людей, а не місць, куди люди переїхали. Сподіваємося, що захід стане поштовхом до ефективної відбудови зруйнованих міст і сіл. 

Професор кафедри теплогазопостачання і вентиляції КНУБА Віктор Мілейковський.

 

 

Студентські лабораторні дослідження

 12 травня 2023 року в рамках проведення лабораторних робіт з дисципліни «Системи формування мікроклімату приміщень різного призначення» студенти групи ТЕ-31 долучилися до проведення наукового дослідження «Створення перспективних технологій формування безпечного середовища будівель поєднанням “зелених конструкцій”, фітодизайну та інженерних систем».

В лабораторії «Тепломасообміну в зелених конструкціях» кафедри теплогазопостачання і вентиляції студенти отримали можливість виміряти інтенсивність поглинання вуглекислого газу рослинами, а саме Chlorophytum, за рахунок фотосинтезу. Визначили концентрації вуглекислого газу в повітрі лабораторії, а також до і після проходження газообмінної камери при змінній освітленості листя.

Набуті знання студенти зможуть використати як в свої науковій діяльності так і для покращення якості внутрішнього повітря власних домівок.

 

Доцент кафедри теплогазопостачання і вентиляції   Вікторія КОНОВАЛЮК

Профорієнтаційна зустріч зі студентами Борщівського агротехнічного фахового коледжу

26 квітня 2023 року відбулась профорієнтаційна зустріч зі студентами Борщівського агротехнічного фахового коледжу в он-лайн форматі.

В заході взяли участь студенти коледжу, які навчаються за спеціальністю 192 «Будівництво та цивільна інженерія» за освітніми програмами: «Монтаж, обслуговування устаткування і систем газопостачання» та «Будівництво та експлуатація будівель і споруд».

Від КНУБА у зустрічі брали участь завідувач кафедрою теплогазопостачання і вентиляції професор Костянтин Предун, заступник декана факультету інженерних систем та екології професор Олена Дупляк, гарант ОПП “Теплогазопостачання і вентиляція” за ОКР “Бакалавр” Сергій Рибачов та доцент кафедри ТГПіВ Вікторія Коновалюк.

Студентам коледжу презентували переваги отримання вищої освіти у нашому університеті загалом і на факультеті інженерних систем та екології безпосередньо. Розкрили можливості, які відкриваються перед випускниками ОПП «Теплогазопостачання і вентиляція» щодо працевлаштування й подальшого кар’єрного зросту.

Висловлюємо подяку завідувачу відділення «Будівництво та цивільна інженерія» коледжу Гільтаю Володимиру Васильовичу за організовану зустріч. 

Доцент кафедри теплогазопостачання і вентиляції КНУБА Вікторія КОНОВАЛЮК

Профорієнтаційна зустріч із випускниками вінницького фахового коледжу будівництва, архітектури та дизайну

20 квітня 2023 року завідуючий кафедрою теплогазопостачання і вентиляції, професор Костянтин Предун, заступник декана факультету інженерних систем та екології Олена Дупляк та асистентка кафедри теплогазопостачання і вентиляції Дар’я Вакуленко провели дистанційну профорієнтаційну зустріч із студентами третього та четвертого курсів Вінницький фахового коледжу будівництва, архітектури та дизайну КНУБА.

У рамках зустрічі було обговорено можливість отримання вищої освіти у Київському національному університеті будівництва та архітектури за освітньо-професійною програмою «Теплогазопостачання і вентиляція» кваліфікаційного рівня «бакалавр» та у перспективі продовжити навчання для набуття кваліфікаційних рівнів «магістра» та «доктора філософії». Окрім того, абітурієнти були проінформовані про можливості навчання за програмами подвійних дипломів та семестрового обміну студентами. 

Підняті теми викликали жваве обговорення серед усіх присутніх. Абітурієнтів цікавили умови прийому у новому навчальному році, програма навчання, наукова робота та технічне забезпечення КНУБА, перспективи розвитку галузі після війни, наявність військової кафедри та можливості працевлаштування після закінчення ЗВО.

Бажаємо всім абітурієнтам зробити вірний вибір своєї майбутньої професії!

Висловлюємо подяку представникам Вінницького фахового коледжу будівництва, архітектури та дизайну КНУБА директору коледжу Бондарчук Наталі Валеріївні та заступнику директора з навчально-виробничої роботи Булейко Ользі Іванівні за організовану зустріч.

Асистентка кафедри теплогазопостачання і вентиляції КНУБА Дар’я ВАКУЛЕНКО.

 

День відкритих дверей кнуба

 

1 квітня 2023 р. відбувся День відкритих дверей у Київському національному університеті будівництва і архітектури. Викладачі кафедри теплогазопостачання і вентиляції асистенти Анна Москвітіна, Володимир Вахула та Марія Шишина поспілкувались з абітурієнтами та їх батьками, продемонстрували на стенді роботу системи витяжної вентиляції житлового будинку, пункт обліку газу та інші елементи систем опалення, вентиляції, газопостачання, сучасні навчальні та методичні розробки кафедри.

Майбутні вступники отримали вичерпну інформацію про переваги навчання в КНУБА на факультеті інженерних систем та екології, актуальність та перспективність освітньої програми «Теплогазопостачання та вентиляція». Зацікавлені відвідувачі продовжили спілкування з керівництвом університету, представниками УЦОЯО, деканом факультету.

Бажаємо нашим майбутнім вступникам успіхів у складанні НМТ та чекаємо у КНУБА з 19 липня для подачі заяв!

 

Асистентка кафедри теплогазопостачання і вентиляції КНУБА

Марія Шишина

 

 

Психологічний тренінг «Планування та цілі на майбутнє»

 Студенти групи БЦІ-18б факультету інженерних систем та екології разом з куратором ас. Марією Шишиною 30 березня 2023 р. взяли участь у психологічному заході-тренінгу на тему «Постановка цілей і мотивація для їх досягнення». Захід проводився у рамках співпраці КНУБА з «Центром сім’ї» Солом’янської РДА.

У рамках заходу психологиня розповіла про базові принципи планування життя, постановку особистих цілей, види мотивації та прийоми для її посилення й досягнення бажаної мети. В процесі обговорення учасники тренінгу виконували практичне завдання: малювали уявний шлях до своєї мети, а потім разом з психологинею аналізували отримані результати.  Дякуємо «Центру сім’ї» за цікавий та корисний захід!

Асистентка кафедри теплогазопостачання і вентиляції КНУБА

Марія Шишина

Зупинимо туберкульоз разом!

23 березня 2023 року у Київському національному університеті будівництва і архітектури керівником БО фундації «Громадський Рух «Українці проти туберкульозу» Віталієм Рудиком було проведено відкриту
лекцію «Зупинимо туберкульоз разом». Студенти групи БЦІ-18, факультету інженерних систем та екології, під керівництвом куратора ас. Вакуленко Д. І., долучилися до лекції, що була приурочена Всесвітньому дню боротьби з
туберкульозом, який відзначається щорічно 24 березня. На жаль, нині у ХХІ столітті цю хворобу досі не поборено! БО фундація «Громадський Рух «Українці проти туберкульозу» виконує дуже важливу соціальну місію щодо інформування населення різного віку про природу захворювання, шляхи профілактики та боротьби із нею!

Асистент кафедри теплогазопостачання і вентиляції КНУБА
Дар’я Вакуленко

10 березня асистент кафедри ТГПіВ Пефтєва І. О. із студентами групи ТВ-31 відвідали Міжнародну будівельна та інтер’єрну виставку INTERBUILDEXPO.

У виставковій залі було представлено стенди із котлами, теплоізоляційними матеріалами, металевими кострукціями.

Студенти познайомились із представниками фірм і дізнались багато цікавого про їх продукцію.

Дякуємо організаторам, що попри усі складнощі провели захід!

 

асистент кафедри ТГПіВ Пефтєва І.О.

photo_5226892169380481545_y

Пишаємося!

Завідуючий кафедри ТГПіВ Предун Костянтин Миронович отримав вчене звання Професора!

Ректор КНУБА Петро Мусійович Куліков 3 лютого  2023 року на засіданні Вченої Ради вручив завідувачу кафедри теплогазопостачання і вентиляції Предуну Костянтину Мироновичу атестат Професора.

Колектив кафедри теплогазопостачання і вентиляції щиро вітає Костянтина Мироновича з отриманням вченого звання Професора! Пишаємося, що така талановита людина очолює колектив нашої кафедри та веде нас до наукових Перемог!

 Асистент кафедри теплогазопостачання і вентиляції КНУБА

 

Дар’я Вакуленко

Захист атестаційних випускних робіт на кафедрі теплогазопостачання і вентиляції КНУБА

28 грудня на кафедрі теплогазопостачання і вентиляції факультету інженерних систем і  екології відбувся захист атестаційних випускних робіт на здобуття освітнього ступеня «магістр» зі спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія». Роботи були присвячені вирішенню сучасних проблем галузі та покращення існуючих типових технічних рішень.

Результати: захистилося дев’ятеро студентів,  з них отримали оцінки «відмінно» – п’ятеро, «добре» – троє, «задовільно» – один студент.

Вітаємо магістрів з успішним захистом своїх робіт і бажаємо мирного неба над головами.

Втілюйте свої ідеї у будівельній галузі нашої країни. Наближаємо перемогу разом! Слава Україні!

Асистент кафедри Дар’я ВАКУЛЕНКО

Тематична лекція «Підлітки на дорозі дорослого життя» для студентів групи БЦІ-18

14 грудня 2022 року студенти групи БЦІ-18 відвідали тематичну лекцію «Підлітки на дорозі дорослого життя. Делікатна розмова на дорослі теми». Лекції даної тематики дають можливість молодим людям отримати правдиві і відверті відповіді на «незручні питання», які їх цікавлять. Особливою перевагою є досвід та професіоналізм лектора, який чесно називає речі своїми іменами, позбавляє від ілюзій, чуток і здогадок. Натомість, людина набуває чіткого уявлення та усвідомлення суті «делікатного питання», переосмислює значення сім’ї і любові в сучасному світі.

Висловлюємо подяку директору «Центру сім’ї” Солом’янської РДА Валерії Савенок за проведену лекцію.

 

Асистент кафедри Дар’я ВАКУЛЕНКО,

Тренінг “Постановка цілей і мотивація для їх досягнення” для першокурсників

7 грудня 2022 року студенти групи БЦІ-18 відвідали тематичну лекцію-тренінг “Постановка цілей і мотивація для їх досягнення”. Особливу увагу було приділено питанням «Людина у соціумі» та «Планування і цілі. Їх вплив на майбутнє». Студенти мали змогу проаналізувати власне життя та цілі з урахуванням нових навичок планування особистого простору, відокремити найважливіші цілі а задачі і побачити своє можливе майбутнє.

Бажаємо студентам завжди досягати своїх цілей і йти до своєї мети не зважаючи на перешкоди, вміючи мотивувати себе!

Висловлюємо подяку директору «Центру сім’ї” Солом’янської РДА Валерії Савенок за організацію цікавих і корисних тренінгів.

 

Асистент кафедри Дар’я ВАКУЛЕНКО,

Подяка від ректора

Асистенту кафедри Теплогазопостачання та вентиляції Вахулі Володимири Романовичу вручили подяку за участь в освітній школі КНУБА з дизайну мистецтв, архітектури та будівництва на основі платформи KNUCA HUB в якості ментора з програми Revit

14.12.2022р.

Асистент кафедри Володимир ВАХУЛА

Перший рік роботи над створенням перспективнх технологій формування безпечного середовища будівель поєднанням “зелених конструкцій”, фітодизайну та інженерних систем.

Успіхи ЗСУ надихають на нові звершення у повоєнному відновленні, яке стає нагальним уже зараз. Але виникає брак коштів, оскільки в першу чергу слід інвестувати у скорішу перемогу. І при цьому максимальна енергоефективність, комфорт, надійність дорожнього руху і компенсація збитків довкіллю від екоциду стають принципово важливими. Всі ці міждисциплінарні проблеми ефективно вирішують “Зелені конструкції” – поєднання живих рослин і будівельних конструкцій. Їхнє комплексне дослідження вимагає співпраці вчених різних спеціальностей. Наприкінці 2021 року від чотирьох кафедр, серед яких ТГПіВ, було подано мультидисциплінарну тематику «Створення перспективнх технологій формування безпечного середовища будівель поєднанням “зелених конструкцій”, фітодизайну та інженерних систем» і виграно бюджетне фінансування.

На жаль, у нас побутує хибна думка, що ці конструкції дуже дорогі і призначені для еліти. Насправді вони покривають весь спектр будівництва – від преміум-класу до найдешевшого. Наприклад, не потребує суттєвих вкладень вертикальне озеленення, тобто висадження ліан у ґрунт або посудини для покриття фасадів і дахів. Ця тема, дуже популярна у світі, практично не висвітлюється вітчизняними ЗМІ, через що інтерес до неї у нашому суспільстві недостатній.

Перший рік роботи був плідним. Розроблено метод математичного моделювання природної вентиляції, і при цьому створено новий геометричний метод графічної репрезентації нескінченності, обґрунтовано метод лабораторних наукових і сертифікаційних досліджень газообміну в рослинному шарі, розроблено вентиляційні фітофільтри без вторинного забруднення вуглекислим газом, створено та успішно випробувано новий механічний пристрій для швидкого та надійного захисту від перенапруги освітлення фітофільтра без можливості задимлення, що може бути застосований для іншого обладнання. Подано заявки на патенти України.

 

Запрошуємо до співпраці спеціалістів різних галузей та засоби масової інформації.

 

14.12.2022р

Професор кафедри Віктор МІЛЕЙКОВСЬКИЙ,

Підвищення кваліфікації

Викладачі кафедри Теплогазопостачання та вентиляції Вакуленко Дар’я Ігорівна та Москвітіна Анна Сергіївна пройшли курс з «Проєктування PV станцій із використанням професійного програмного забезпечення». Онлайн-курс було створено ГО “Агенція сталого розвитку “СИНЕРГІЯ” в рамках українсько-німецького проєкту Repower Green Ukraine “Energy Transition 2022”, що реалізується кооперативом WECHANGE (Німеччина) у співпраці з  ГО “Екоклуб” за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччини.

Метою курсу було підвищення практичних навичок використання сталих енергетичних рішень у проєктуванні енергетичної інфраструктури для забезпечення тепловою та електричною енергією об’єктів малих архітектурних форм під власне споживання з використанням відновлювальних джерел енергії.

 15.11.2022р.

Асистент кафедри Дар’я ВАКУЛЕНКО,

Асистент кафедри Анна МОСКВІТІНА.

Співпраця кафедри теплогазопостачання і вентиляція КНУБА з провідним європейським підприємством HERZ Україна Заняття студентів групи ТВ-41 з приктики технологій монтажу систем опалення в класах і лабораторіях HERZ Україна в Києві

На заняттях висококваліфіковані працівники підприємства з підрозділу навчання та технології підтримки Віктор Петренко та Денис Смоляр детально ознайомили студентів з широким асортиментом сучасної високоякісної промислової арматури компанії HERZ Armaturen для водяних систем опалення, водопостачання та холодопостачання, яка забезпечує раціональне та ощадне використання теплової енергії. Пояснили основні технології монтажу систем опалення з поліетиленових труб з урахуванням технічних характеристик виробів і матеріалів. Продемонстрували практичне виконання основних вузлів трубопровідної системи. Студенти мали можливість самостійно виконувати технологічні операції по збірці трубопровідних вузлів з арматурою, ремонті арматури на трубопроводах системи без зливу води тощо. Частина фрагментів проведення занять продемонстровано на світлинах, що додаються.

 

21.09.2022р

Доцент кафедри Михайло СЕНЧУК,

Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram